HIGH CONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00  
Search:
Newsletter:
 
baner na stronę
Zobacz Znajdziesz nas na
Favorites   Start with us   Sitemap
Saturday, 13 2024

Co w przypadku niezaliczenia semestru?

Co zrobić w przypadku niezaliczenia przedmiotu wpisanego do LA podczas pobytu na wymianie Erasmus+?
Każdy student PWSZ w Koninie realizujący semestr studiów za granicą w ramach programu Erasmus+ podpisuje Porozumienie o  programie zajęć (Learning Agreement for Studies) oraz Kartę Zaliczeń.
Learning Agreement to umowa między studentem, uczelnią macierzystą i uczelnią przyjmującą (partnerską), określająca program zajęć oraz liczbę punktów ECTS, jaka będzie przyznana za jego zrealizowanie i zaliczenie. Porozumienie to stanowi podstawę do uznania okresu studiów odbytego za granicą. Learning Agreement for Studies musi zostać podpisany w trzech egzemplarzach przez wszystkie trzy strony. Za zgodą obu uczelni oraz studenta do "Porozumienia" można wprowadzić zmiany (muszą mieć one formę pisemną).
Porozumienie o programie studiów powinno najbardziej jak to możliwe odpowiadać programowi studiów PWSZ w Koninie. Nie należy sugerować się nazwami przedmiotów oferowanych przez uczelnię partnerską, lecz należy zwrócić uwagę na efekty kształcenia, które można uzyskać realizując dany program zajęć.
Ponadto każdy stypendysta programu Erasmus+ podpisuje Kartę Zaliczeń, która określa przedmioty realizowane w uczelni partnerskiej i uznane na poczet kwalifikacji przez dziekana (kierownika jednostki organizacyjnej) zgodnie z podpisanym przed wyjazdem Learning Agreement for Studies. Na podstawie uzyskanego przez studenta w uczelni przyjmującej Wykazu Zaliczeń dokonywana jest konwersja ocen na skalę lokalną. Niezaliczenie przedmiotu ujętego w "Porozumieniu" skutkuje obowiązkiem zaliczenia jego odpowiednika w uczelni macierzystej po powrocie ze stypendium.

KZ to bardzo ważny dokument, gdyż określa, które przedmioty realizowane w uczelni partnerskiej będą równoważne przedmiotom, które student musiałby zaliczyć, gdyby został w danym semestrze w Polsce. Ocena z egzaminu z danego przedmiotu, uzyskana w uczelni partnerskiej będzie przypisana w uczelni macierzystej do równoważnego polskiego przedmiotu.
Niezaliczenie danego przedmiotu wpisanego do LA oznacza konieczność zaliczenia jego „równoważnika” po powrocie do Polski, by uzyskać wpis na kolejny semestr studiów. W tym celu należy skontaktować się z wykładowcą danego przedmiotu, by ustalić formę, zasady i termin zaliczenia.

CALENDAR

 
Logotyp 1Logotyp 2BIP...
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo i systemy ochrony Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetykaEnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaJęzyki Obce w Mediach i Biznesie KosmetologiaMechanika i budowa maszynLogistykaPedagogikaPielęgniarstwo Praca socjalnaWychowanie fizyczne Zarządzanie i logistykaZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki