WYSOKI KONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00
Szukaj:
Newsletter:
       
baner na stronę


Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Czwartek, 30 maja 2024

O Wydziale

Wydział Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia został powołany decyzją Senatu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w roku 2009. Władzę na Wydziale sprawuje dziekan i prodziekan. Organem kolegialnym jest trzynastoosobowa Rada Wydziału. W jej skład oprócz władz wydziału i kierowników katedr wchodzą nauczyciele akademiccy oraz studenci i pracownicy administracji.


Jednostkami organizacyjnymi wydziału są katedry:
  • Katedra Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii
  • Katedra Dietetyki i Kosmetologii
Wydział prowadzi studia pierwszego stopnia na pięciu kierunkach:
  • Wychowanie fizyczne – studia stacjonarne, specjalności; wychowanie fizyczne ze specjalizacją instruktorską w piłce ręcznej, piłce siatkowej, piłce nożnej,  koszykówce, pływaniu, lekkiej atletyce, trener personalny, wychowanie fizyczne w służbach mundurowych, odnowa biologiczna, animator turystyki, rekreacji i sportu.
  • Fizjoterapia – studia stacjonarne.
  • Dietetyka - studia stacjonarne, specjalności: poradnictwo dietetyczne, żywienie w sporcie i odnowie biologicznej.
  • Kosmetologia - studia stacjonarne, specjalności: kosmetologia i organizacja usług kosmetycznych, kosmetologia i technologia kosmetyków.
  • Pielęgniarstwo - studia stacjonarne.

Wydział jest organizatorem konferencji i seminariów, których celem jest promocja kultury fizycznej i zdrowia poprzez łączenie twórczej refleksji badawczej z szeroko pojmowaną praktyką wychowania fizycznego, turystyki, rekreacji, fizjoterapii i sportu wyczynowego. Konferencje służą także nawiązaniu kontaktów dydaktycznych nauczycieli, fizjoterapeutów i trenerów z placówkami akademickimi oraz międzyuczelnianej współpracy naukowej.

Studenci Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia wyjeżdżają do partnerskich uczelni w ramach Europejskiego Programu Edukacyjnego Erasmus. Corocznie kilkunastu z nich uczestniczy w praktykach zagranicznych.


Kalendarium

 
Logotyp 1Logotyp 2BIPSERMO
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo i systemy ochrony Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetyka EnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaJęzyki Obce w Mediach i Biznesie KosmetologiaMechanika i budowa maszyn LogistykaPedagogikaPielęgniarstwo Praca socjalnaWychowanie fizyczne ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki