HIGH CONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00  
Search:
Newsletter:
 
baner na stronę
Zobacz Znajdziesz nas na
Favorites   Start with us   Sitemap
Saturday, 13 2024

Akademia Praktyków Biznesu

Akademia Praktyków Biznesu
 
Wydział Społeczno-Humanistyczny PWSZ w Koninie we współpracy z Konińską Izbą Gospodarczą rozpoczyna realizację projektu pt. „Akademia Praktyków Biznesu”.
 
Celem projektu jest zorganizowanie cyklu spotkań z osobami posiadającymi wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej oraz zarządzaniu firmami i instytucjami, a tym samym zapoznanie uczestników z biznesowym i praktycznym spojrzeniem na zagadnienie przedsiębiorczości i zarządzanie zasobami ludzkimi.
 
Projekt będzie realizowany w okresie od grudnia 2013 roku do czerwca 2014 roku, a jego adresatami są studenci Wydziału Społeczno-Humanistycznego. W spotkaniach organizowanych w ramach projektu mogą brać udział również studenci innych wydziałów PWSZ w Koninie oraz mieszkańcy miasta Konina i podregionu konińskiego zainteresowani tematyką biznesową, którzy chcą poznać dobre praktyki i czerpać inspirację z doświadczeń przedstawicieli firm i instytucji.
 
Spotkanie inaugurujące projekt rozpocznie się 16 grudnia br. o godz. 9:40 (ul. Przyjaźni 1, sala 103B). Poprowadzi je Pan Zbigniew Bachta, Prezes Instytutu Technologii Sp. z o.o. i członek Prezydium Konińskiej Izby Gospodarczej. Tematyka spotkania będzie koncentrowała się wokół oczekiwań studentów wobec pracodawców.
 
Artur Zimny

Kolejne spotkanie z praktykiem biznesu

Akademia Praktyków Biznesu - spotkanie

Kolejne spotkanie ze studentami w ramach „Akademii Praktyków Biznesu” odbyło się 20 stycznia 2014 r. Poprowadził je Artur Janiak, Wiceprezes Zarządu „S-Lex Kancelaria Odszkodowawcza” Sp. z o.o.
 
Podczas spotkania rozmawiano o problemach, jakie napotykają absolwenci w procesie rekrutacji. Przytaczając swoje doświadczenia związane z rekrutacją, Artur Janiak wskazał błędy popełniane przez młodych ludzi. Nie potrafią często poszukiwać odpowiedniej dla siebie pracy i pracodawcy, nieumiejętnie wartościują swoje zalety a eksponują swoje postawy roszczeniowe. Nagminnym jest wysyłanie aplikacji seryjnie do różnych pracodawców, na zasadach „kopiuj-wklej”, zamiast indywidualnych ofert, uwypuklających posiadane kompetencje, które są jednocześnie oczekiwanymi przez pracodawcę. Często także absolwenci nie są przygotowani do spotkania z przedstawicielem firmy, do której aplikują (nie znają profilu firmy, rynku itp.).
 
Studenci dowiedzieli się, jak w praktyce przebiega proces rekrutacji i jakich błędów powinni unikać przygotowując swoje dokumenty aplikacyjne. Zobaczyli także jak w rzeczywistości wygląda rynek pracy, postrzegany przez pracodawców. Jak podkreślił prowadzący spotkanie, niestety nadal wśród wchodzących na rynek pracy preferowana jest praca w tradycyjnym wymiarze pełnego etatu, w godzinach od 7 do 15.  Wielu pracodawców oczekuje jednak elastyczności co do godzin pracy czy formy zatrudnienia, zwłaszcza na początku współpracy.
 
Młodzież dowiedziała się także o możliwościach rozwoju w obszarze własnej działalności gospodarczej np. na zasadach mikro-przedsiębiorstwa (samozatrudnienia). Uwzględniając liczne programy aktywizacji zawodowej dla stard-up’ów (firm nowootwieranych), które wspomagane są ze środków unijnych, warto wykorzystać wiedzę zdobytą w toku studiów, by otworzyć swoją działalność. Trzeba znaleźć także pomysł i niszę rynkową, by odnieść sukces.
<
  • DSC06941
  • DSC06942
  • DSC06943
  • DSC06944
  • DSC06946
>

Ruszyła „Akademia Praktyków Biznesu”

  • DSC06376
  • DSC06380
  • DSC06383
  • DSC06384

Oczekiwania pracodawców wobec absolwentów

O pracę staraj się z głową!

<
  • DSCN1243_1
  • DSCN1244_1
  • DSCN1246_1
  • DSCN1247_1
  • DSCN1250_1
>

CALENDAR

 
Logotyp 1Logotyp 2BIP...
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo i systemy ochrony Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetykaEnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaJęzyki Obce w Mediach i Biznesie KosmetologiaMechanika i budowa maszynLogistykaPedagogikaPielęgniarstwo Praca socjalnaWychowanie fizyczne Zarządzanie i logistykaZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki