Zobacz Znajdziesz nas na
Favorites   Start with us   Sitemap
Sunday, 30 2024

a

Koszykarki MKSu PWSZ Konin, wygrały derbowy pojedynek z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 67:64. Podopieczne Tomasza Grabianowskiego do zwycięstwa poprowadziła Ramona Casimiro, która w tym spotkaniu zdobyła piętnaście punktów oraz popisała się dziewięcioma zbiórkami.
Trener Tomasz Grabianowski nie mógł w tym spotkaniu skorzystać z Mileny Krzyżaniak, która odniosła kontuzję podczas meczu w Łomiankach i powinna się zjawić na parkiecie przed konińską publicznością w najbliższy weekend. Koninianki słabo weszły w spotkanie pomimo tego, że jako pierwsze zdobyły punkty. Po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 17:12 dla Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Jednak na kolejne dziesięć minut koszykarki MKS PWSZ Konin wyszły bardzo zmobilizowane i dały próbkę swoich umiejętności kibicom oraz zawodniczką Ostrovii, wygrywając kolejną część 21:15 i w ogólnej statystyce punktowej wyszły na jednopunktowe prowadzenie 33:32.       Trzecią kwartę od mocnego uderzenia rozpoczęły koszykarki Ostrovii Ostrów, a dokładniej Agata Krygowska oddała celny rzut za trzy punty. Jednak koninianki nie pozostawały dłużne i chwile później Katarzyna Motyl trafiła do kosza nie przekraczając linii trzech punktów. W końcówce kwarty na czteropunktowe prowadzenie wyszły gospodarze spotkania i do kolejnej części meczu wychodziły z komfortowym wynikiem 51:47.       Decydujące dziesięć minut bardzo się dłużyło dla wszystkich zgromadzonych na hali kibiców. Osiem minut do końca spotkania i Agnieszka Misiek oddała dwa celne rzuty wolne, co dało siedmiopunktowe prowadzenie Ostrovii. Marzenia o pozytywnym wyniku powoli się ulatniały, lecz z pomocą przyszła Ramona Casimiro, która w przeciągu 80 sekund zdobyła sześć punktów i odrobiła stratę punktową do rywalek. 180 sekund do końca spotkania i rzutem za dwa punkty popisuję się Iwona Płóciennik, która dała prowadzenie ekipie Tomasza Grabianowskiego. Niewiele ponad 20 sekund przed końcem dwukrotnie celnie z rzutów wolnych rzucała Elżbieta Paździerska, pogrążając tym samym swoje byłe koleżanki. Cztery sekundy później rzuty wolne dla gospodarzy celnie wykonywała Katarzyna Szymańska, czym doprowadziła do wyniku 65:64 dla koninianek. Zwycięstwo naszych koszykarek przypieczętowała Anita Szemraj, która cztery sekundy przed końcem meczu trafiła dwukrotnie do kosza z rzutów wolnych
      MKS PWSZ Konin: Ramona Casimiro (15), Katarzyna Motyl (11), Elżbieta Paździerska (9), Anita Szemraj (8), Iwona Płóciennik (7), Andżelika Kuras (6), Marta Libertowska (5), Anna Gurzęda (4), Aleksandra Kaja (2).