HIGH CONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00  
Search:
Newsletter:
 
baner na stronę
Zobacz Znajdziesz nas na
Favorites   Start with us   Sitemap
Sunday, 30 2024

d

Instytut Neofilologii PWSZ w Koninie zorganizował pierwszą konferencję studencką, której tematem było: „Jak uczyć (się) języków obcych?”. Konferencja odbyła się 15 stycznia br. i wpisana została w kalendarz obchodów 15-lecia uczelni a jej głównym celem była aktywizacja studentów Neofilologii.

Za zorganizowanie konferencji odpowiedzialni byli dr Grzegorz Pawłowski i dr Marek Derenowski. Konferencje otworzyła dyrektor Instytutu Neofilologii PWSZ w Koninie dr Anna Stolarczyk-Gembiak. Podczas konferencji wygłoszone zostało dziewięć prezentacji studenckich, a także trzy wystąpienia plenarne. Pierwszy wykład plenarny na temat efektywnego nauczania słownictwa wygłosiła profesor dr hab. Kazimiera Myczko. Drugi wykład plenarny wygłoszony przez prof. dr hab. Mirosława Pawlaka dotyczył nauczania gramatyki języka obcego. Po przerwie trzeci wykład plenarny na temat nauczania języków obcych w szkołach niemieckich, wygłosił wieloletni nauczyciel, pan Frank Sablowski. Trzeci wykład plenarny wygłoszony był w dwóch językach, niemieckim i angielskim.

Prezentacje studenckie dotyczyły różnych zagadnień metodycznych takich jak poprawa błędów, wykorzystanie piosenek w nauczaniu języków, nauczanie gramatyki i słownictwa, dyscyplinie, a także autonomii nauczycielskiej. Na zakończenie konferencji studenci otrzymali upominki przygotowane przez Dział Promocji oraz pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w konferencji. Pozytywny odbiór konferencji przez studentów i wykładowców pozwala mieć nadzieję, że za rok zorganizowana zostanie kolejna konferencja studencka. Być może tym razem wykłady wygłoszą także studenci z innych szkół wyższych. Można mieć też nadzieję, że wynikiem konferencji będzie powołanie koła naukowego w Instytucie Neofilologii.

CALENDAR

 
Logotyp 1Logotyp 2BIP...
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo i systemy ochrony Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetykaEnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaJęzyki Obce w Mediach i Biznesie KosmetologiaMechanika i budowa maszynLogistykaPedagogikaPielęgniarstwo Praca socjalnaWychowanie fizyczne Zarządzanie i logistykaZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki