Piątek, 3 maja 2024

Studenckie Koło „Be Creative”
Koło zostało wpisane do rejestru uczelnianych organizacji studenckich 22 października 2013 r. Zrzesza głównie studentów zarządzania. Przewodniczącą jest obecnie Joanna Lisiecka. Koło współpracuje z podmiotami i instytucjami z subregionu konińskiego w celu rozwijania zainteresowań, zdobywania doświadczenia zawodowego przez studentów oraz prowadzi na rzecz społeczności lokalnej działania z zakresu ekonomii społecznej, skupiając się szczególnie na osobach zagrożonych wykluczeniem społecznym. Pomaga studentom w rozwijaniu ich kreatywności, propaguje świadomość ekonomiczną, promuje Uczelnię oraz pomaga studentom i mieszkańcom regionu w zrozumieniu realiów gospodarki rynkowej.
W mijającym roku akademickim studenci przeprowadzili lub zaangażowali się w szereg akcji, m.in.:
  • realizacja własnego projektu „Otwarci na innych”, którego celem było wspieranie osób niepełnosprawnych i z problemami psychicznymi w odnalezieniu się w społeczeństwie i wejściu na rynek pracy (szkolenia, warsztaty itd.);
  • udział w akcjach na rzecz potrzebujących (np. w WOŚP);
  • prowadzenie imprez dla dzieci z Konina (Dzień Dziecka);
  • pomoc w kręceniu filmu promocyjnego o uczelni;
  • udział w Drzwiach Otwartych PWSZ w Koninie;
  • obchody 25-lecia transformacji systemowej w Polsce (aktywny udział w imprezach zorganizowanych z tej okazji z udziałem PWSZ w Koninie).