Piątek, 3 maja 2024

Współpraca z firmą Energa Operator

Prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak podpisał umowę o współpracy z Energą -Operator SA, której głównym założeniem jest objęcie patronatu oraz ufundowanie stypendiów dla studentów kierunku energetyka.

Wyrażając przekonanie o konieczności wspólnego działania PWSZ w Koninie i Energa –Operator SA na rzecz promowania edukacji oraz dostrzegając potrzebę stworzenia perspektyw zawodowych dla kierunkowo wykształconych absolwentów PWSZ w Koninie, podjęto decyzje objęcia patronatu nad kierunkiem w zakresie energetyki i elektrotechniki.

Współpraca pomiędzy Uczelnią, a firmą gwarantuje szereg korzyści od stypendiów dla studentów III semestru studiów na kierunku energetyka, po  możliwość odbywania praktyk studenckich oraz staży w Energa –Operator SA. Studenci mają również  możliwość pisania prac dyplomowych z zakresu działalności spółki.

Energa – Operator SA w ramach patronatu nad kierunkiem energetyka zobowiązał się także do realizacji prelekcji merytorycznych, warsztatów  dla studentów, a także wycieczek terenowych.

Energa - Operator SA