Piątek, 28 czerwca 2024

Sympozjum studencko – uczniowskie

19 marca br. odbyło się w PWSZ w Koninie sympozjum studencko-uczniowskie z rachunkowości. Organizatorem sympozjum było SKNR Controlling. W sympozjum uczestniczyło 6 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych i jedna drużyna z PWSZ.

Przedstawione zostały następujące prezentacje:

- Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie – „Dowody księgowe”
- Zespół Szkół Górniczo – Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie – „Historia rachunkowości”
- Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie – „Istota sprawozdawczości finansowej i jej użytkownicy”
- Zespół Szkół Ekonomicznych im. Maksymiliana Jackowskiego w Słupcy – „Amortyzacja środków trwałych; aspekt bilansowy i podatkowy”
- Zespół Szkół Ekonomiczno - Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie – „Podatek VAT w transakcjach unijnych”
- Zespół Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych Stanisława i Władysława Grabskich w Kole – „Błędy księgowe”
- Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie – „Inwentaryzacja aktywów i pasywów oraz ewidencja i rozliczanie różnic inwentaryzacyjnych”

Prezentacje oceniane były przez jury oraz przez zgłoszonych uczniów reprezentujących każdą z drużyn. Uczniowie oceniali prezentacje na podstawie specjalnie opracowanej ankiety.

Najwyższą ilość punktów otrzymali:

1.Zespół Szkół im. M.  Kopernika w  Koninie
2. PWSZ Konin
3. Zespół Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych im. Stanisława i Władysława Grabskich w Kole.

Wyróżnione drużyny obdarowane zostały cennymi nagrodami ufundowanymi przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Terenowy w Koninie oraz PWSZ Konin. Nagrody wręczył prezes Stowarzyszenia (jednocześnie przewodniczący jury) Pan mgr Kazimierz Zając.
Prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddziału Terenowego w Koninie podziękował za zaprezentowanie na wysokim poziomie wiedzy z rachunkowości i propagowanie tej dziedziny wśród młodzieży. Prorektor dr Jerzy Jasiński podziękował za zorganizowanie sympozjum oraz współzawodnictwo . Wykazał swoje zadowolenie odnośnie poziomu konkursu oraz prezentowanych tematów, jak również ma nadzieję na dalszą współprace i możliwości kontynuacji sympozjum w następnych latach.

Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości „Controling”

• DSC09841
  • DSC09842