Niedziela, 23 czerwca 2024

Studentki PWSZ Konin Mistrzyniami Polski !!!

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie odzyskała tytuł akademickiego mistrza Polski w futsalu kobiet. Rozgrywany w Szczecinie finał AMP został zdominowany przez piłkarki z Konina, które w meczu o złoto, pokonały studentki Uniwersytetu Adama Mickiewicza 3:1.

W drodze do finału wyższość koninianek musiały uznać reprezentantki Uniwersytetu Jagiellońskiego (1:5), Uniwersytetu Szczecińskiego (1:3), AJD Częstochowa (0:2), AWF Katowice (2:4) oraz AWF Warszawa (2:4).

Najlepszą zawodniczką Finału Akademickich Mistrzostw Polski została wybrana zawodniczka PWSZ Konin Natalia Pakulska.

Skład „złotej drużyny”: Małgorzata Michalewska, Jagoda Szewczuk, Aleksandra Sikora, Natalia Pakulska, Anna Jankowska, Agnieszka Szygenda, Karolina Grześkowiak, Michalina Diakow i Sandra Mróz.

Klasyfikacja końcowa finałów AMP 2013 w futsalu kobiet:
1. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie
2. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu