Piątek, 28 czerwca 2024

Rekrutacja na dobrym poziomie

Liczba chętnych na budownictwo i inżynierię środowiska po I naborze, który zakończył się 31 lipca, jest znacznie większa niż rok temu. Należy więc sądzić, że decyzja o przeniesieniu z Turku do Konina Zamiejscowego Wydziału Budownictwa i Instalacji Komunalnych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie była słuszna.

Zakończenie pierwszego I naboru to czas na wstępne podsumowania. Pierwszy wniosek jest optymistyczny. Mimo postępującego od kilku lat spadku liczby maturzystów, w PWSZ w Koninie ta tendencja nie jest ani dramatyczna, ani nawet kiepska. Liczba kandydatów na poszczególne kierunki w ostatnim dniu I naboru na rok akademicki 2013/2014 jest porównywalna z rokiem ubiegłym.

Trafiona okazuje się więc nie tylko trudna decyzja o wyprowadzeniu z Turku wydziału zamiejscowego, gdzie można było studiować na dwóch atrakcyjnych kierunkach inżynierskich: budownictwie i inżynierii środowiska. Dobrym ruchem okazało się uruchomienie dwóch zupełnie nowych kierunków: bezpieczeństwa wewnętrznego i dietetyki. Już po pierwszym dniu rekrutacji na ten drugi (rozpoczęła się 31 lipca) widać, że problemu z chętnymi do zdobycia zawodu dietetyka nie będzie. Nieźle też ma się sytuacja z bezpieczeństwem wewnętrznym.

Warto wspomnieć, że jak zwykle największą popularnością cieszy się zarządzanie, filologia angielska, praca socjalna, mechanika i budowa maszyn, politologia, a także pedagogika.
Od 1 sierpnia trwa II nabór, który jest znacznie dłuższy (6 tygodni) i nastawiony na niezdecydowanych, tych, którym nie powiodło się gdzie indziej i tych, którzy zdawali poprawkową maturę.

W tym roku odbiór wyniki matur poprawkowych będą znane 13 i 14 września. Wtedy zamkniemy oficjalnie cały nabór, choć klamki u drzwi nie pocałuje żaden kandydat, który  będzie spełniał określone warunki i zdąży do nas z dokumentami do 30 września.

aria

• DSC03748