Czwartek, 20 czerwca 2024

Nasi studiują za granicą!

13 studentów naszej Uczelni spędzi semestr zimowy roku akademickiego 2013/2014 za granicą w uczelniach partnerskich PWSZ w Koninie.
Jak co roku młodzi, ambitni, ciekawi świata studenci wyjeżdżają na semestr swoich studiów za granicę. Umożliwia im to Program Komisji Europejskiej „Lifelong Learning Programme - Erasmus”.
Najwięcej osób w gronie wyjeżdżających to studenci filologii angielskiej (7 osób).  Trzy wyjeżdżające osoby to studenci politologii, dwie inżynierii środowiska i jedna zarządzania.
Wśród krajów docelowych najpopularniejszą jest Hiszpania i Universidade de a Coruna, do którego pojechały cztery studentki. Trzy osoby udały się do Instituto Politécnico de Bragança w Portugalii. Dwie osoby spędzają semestr w Hochschule Merseburg w Niemczech, dwie inne w Mersin University w Turcji oraz po jednej osobie w Słowenii (School of Business and Management Novo mesto) i Chorwacji (University of Zagreb).
Trzy z powyżej wymienionych uczelni: School of Business and Management Novo mesto (Słowenia), University of Zagreb (Chorwacja) oraz Hochschule Merseburg (Niemcy) po raz pierwszy przyjmą naszych studentów w swoje progi na studia.
Warto podkreślić, że Rektor PWSZ w Koninie, prof. dr hab. Mirosław Pawlak postanowił wesprzeć studentów wyjeżdżających w ramach Programu Erasmus. Mogą oni bowiem liczyć na pokrycie kosztów podróży do uczelni przyjmującej do kwoty 1500 złotych.
Wyjeżdżającym życzymy niezapomnianych wrażeń, a chętnych, lecz jeszcze niezdecydowanych na wyjazd zagraniczny zapraszamy do Biura Współpracy z Zagranicą (pokój 314, ul. Przyjaźni 1). Przekonamy, że warto się odważyć!
mata