Piątek, 28 czerwca 2024

Rektor przywitał studentów Erasmusa

Spotkanie JM Rektora prof. dr. hab. Mirosława Pawlaka ze studentami z zagranicy, którzy rozpoczynają studia na naszej Uczelni w ramach programu LLP Erasmus, odbyło się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie 5 listopada.

Podczas spotkania JM Rektor przywitał oficjalnie gości, opowiedział o placówce, a także odpowiedział na pytania studentów dotyczące m.in. działalności PWSZ w Koninie i pracy Rektora. Katarzyna Deręgowska, studentka filologii angielskiej, zapoznała przybyłych z krótką charakterystyką miasta oraz przedstawiła możliwości spędzania czasu poza Uczelnią.

Stypendyści Erasmusa, którzy studiują w PWSZ w Koninie w roku akademickim 2013/2014, biorą udział w zajęciach prowadzonych w języku angielskim na kierunkach: praca socjalna, politologia, zarządzanie, filologia angielska oraz turystyka i rekreacja.

Trzeba z zadowoleniem podkreślić, że działania Rektora oraz pracowników Biura Współpracy z Zagranicą, które mają na celu ciągłe poszukiwania nowych partnerów zagranicznych, przynoszą doskonałe efekty.  W tym roku do PWSZ w Koninie przyjechało 28 cudzoziemców z Turcji i Portugalii.

PH-W
MM