Czwartek, 20 czerwca 2024

Nauczyciele i pracownicy administracji ze stypendium Erasmusa

Nie tylko studenci mogą wyjeżdżać na studia bądź praktyki w ramach Erasmusa. Program ten umożliwia zagraniczne wyjazdy również nauczycielom i pracownikom administracyjnym uczelni.

W kwietniu gościem PWSZ w Koninie będzie prof. Luciana Pedrazzini z Uniwersytetu z Mediolanu z Włoch. Prof. Pedrazzini przeprowadzi zajęcia nt. Learning and Teaching English: insights from Second Language Acquisition theories ze studentami kierunku filologia.

Na początku czerwca dr Azime Telli z partnerskiej uczelni z Turcji poprowadzi zajęcia dla konińskich studentów zarządzania. Tematem wykładów będzie Time and Organization Management, Time and Stress Management.

Sześciu nauczycieli akademickich odwiedzi w semestrze letnim uczelnie partnerskie w Niemczech, Turcji, Łotwie, Węgrzech. Celem wyjazdów będzie przeprowadzenie serii zajęć dla zagranicznych studentów partnerskich uczelni. Wyjazdy będą finansowane z programu LLP-Erasmus.

W ramach umów o współpracy i programu Erasmus trzech pracowników administracji wyjedzie do uczelni partnerskich w Hiszpanii, Litwie i Portugalii. Celem wyjazdu będzie 5-dniowe szkolenie.

Patrycja HW