Czwartek, 20 czerwca 2024

Pierwszy holenderski partner PWSZ w Koninie

Holenderska NHL Hogeschool to kolejna uczelni zagraniczna, z którą PWSZ w Koninie podejmie współpracę w ramach Programu Erasmus.

Zgodę na zawarcie umowy o współpracy z NHL Hogeschool (NHL University of Applied Science) wyraził 21 stycznia 2014 roku Senat PWSZ w Koninie.
Uczelnia holenderska jest szkołą państwową, która kształci 10 tysięcy studentów na 50 kierunkach studiów licencjackich na Wydziale Edukacji i Komunikacji, Wydziale Zdrowia i Opieki Społecznej, Wydziale Zarządzania i Wydziale Inżynierii. Kampus uczelni znajduje się w mieście Leeuwarden w północnej Holandii.
Współpraca miedzy uczelniami dotyczyć będzie wymiany studentów i wykładowców kierunku praca socjalna.

NHL Hogeschool