Sobota, 22 czerwca 2024

Nowa uczelnia partnerska dla studentów fizjoterapii i dietetyki

W maju 2014 roku Rektor PWSZ w Koninie prof. dr hab. Mirosław Pawlak podpisał kolejną umowę bilateralną, dzięki czemu nasi studenci mają coraz większe możliwości wyjazdów na część studiów do zagranicznych uczelni.

Tym razem stroną umowy jest Faculty of Health Sciences z miejscowości Novo Mesto w Słowenii. To słoweńska uczelnia wyższa założona w 2007 roku, która edukuje w zakresie ochrony zdrowia. Program studiów zawiera m.in. następujące moduły nauczania: intensywna opieka medyczna, opieka chirurgiczna, kontrola zakażeń, pielęgnacja i opieka domowa, opieka paliatywna i gerontologiczna, zarządzanie w opiece zdrowotnej oraz zdrowie reprodukcyjne.
Szkoła dąży do osiągnięcia najwyższej jakości kształcenia wzbogaconego praktyką kliniczną i prowadzenia badań w zakresie opieki zdrowotnej.
Uczelnia kształci przede wszystkim w zakresie pielęgniarstwa, ale także w innych dyscyplinach związanych ze skutecznym i bezpiecznym leczeniem pacjentów. Jej absolwenci będą efektywnie i skutecznie zaspokajać potrzeby pacjentów w różnych etapach życia i z różnymi problemami zdrowotnymi.
Szkoła ma zamiar stać się centrum zaawansowanej wiedzy i umiejętności w dziedzinie nauk medycznych. Dąży do nawiązania współpracy z podobnymi instytucjami w kraju i za granicą.
Współpraca dotyczy kierunków fizjoterapia oraz dietetyka.