Niedziela, 23 czerwca 2024

Nowa uczelnia partnerska z Turcji

Kahramanmaraş Sütçü Imam University to turecka uczelnia publiczna, z którą właśnie rozpoczęliśmy współpracę w ramach programu Erasmus+.

Kahramanmaraş Sütçü Imam University to uczelnia założona w 1992 roku w Kahramanmaraş, podzielona na 4 duże kampusy. Kształci około 23 tysięcy studentów, zatrudnia 1000 wykładowców i 700 pracowników administracyjnych.
KSU jest zaangażowany w programy wymiany studentów, wspólne badania i programy edukacyjne z wieloma uczelniami i instytucjami międzynarodowymi. Uniwersytet współpracuje w obszarze edukacyjnym, kulturalnym i naukowym z uczelniami z: Wielkiej Brytanii, Tajlandii, Włoch, Węgier, Wenezueli, USA i Kazachstanu.
Kahramanmaraş to miasto w południowej Turcji, u północnego podnóża gór Taurus. Miasto zamieszkuje ponad 300 tysięcy mieszkańców.
Umowa między uczelniami w ramach programu Erasmus+ obowiązuje na lata 2014-2021 i dotyczy wymiany międzynarodowej studentów i wykładowców kierunków budownictwo, inżynieria środowiska oraz mechanika i budowa maszyn.

Więcej informacji o Uczelni mmf.ksu.edu.tr/
Nowa uczelnia partnerska z Turcji