Czwartek, 27 czerwca 2024

Trzy nowe umowy bilateralne

Profesor Mirosław Pawlak, Rektor PWSZ w Koninie podpisał trzy kolejne umowy bilateralne z uczelniami z: Włoch, Węgier i Turcji. Tym samym stworzył nowe możliwości dla studentów: filologii angielskiej, filologii niemieckiej oraz zarządzania. Zainteresowani (po spełnieniu odpowiednich warunków i zakwalifikowaniu przez uczelnianą Komisję Opiniującą) będą mogli odbyć semestr studiów w jednej z uczelni. Warto dodać, że oferta wyjazdów zagranicznych dotyczy także wykładowców i pracowników administracyjnych PWSZ w Koninie.

Università Ca’ Foscari Venezia
To jedna z najlepszych uczelni w Europie. Jest państwową uczelnią, powstałą w 1868 roku.
Uniwersytet składa się z ośmiu wydziałów i czterech szkół interdyscyplinarnych. Kształci około 20 tysięcy studentów na studiach licencjackich, magisterskich oraz doktoranckich, wśród nich znajduje się 1,5 tysiąca studentów zagranicznych.
Umowa między uczelniami w ramach programu Erasmus+ obowiązywać będzie na lata 2015-2021 i dotyczyć wymiany międzynarodowej studentów i wykładowców kierunku filologia.

Strona uczelni: www.unive.it

Eötvös Loránd University
Eötvös Loránd University w Budapeszcie (Węgry) jest państwową uczelnią, powstałą
w 1635 roku. Na ośmiu wydziałach kształci ponad 28.000 studentów na studiów licencjackich, magisterskich oraz doktoranckich.
Z Uniwersytetem związanych jest pięciu noblistów, a według rankingów jest najlepszą Uczelnią na Węgrzech. Na terenie Uczelni  znajduje się pierwszy ogród botaniczny utworzony w 1771 roku oraz biblioteka z 2 milionami książek.
Sygnowana przez rektorów umowa między uczelniami w ramach programu Erasmus+ obowiązuje na lata 2014/2015 – 2016/2017 i dotyczy wymiany międzynarodowej studentów i wykładowców kierunku filologia angielska.

Więcej informacji o uczelni  www.elte.hu

Istanbul Kultur University
Ten turecki uniwersytet został założony w 1997 roku. Uczelnia kształci na studiach: licencjackich, magisterskich i doktoranckich około 10.000 studentów. Uniwersytet składa się z 7 wydziałów, na których pracuje ponad 600 wykładowców.  Osobną jednostkę stanowi Centrum Języków Obcych. Uniwersytet składa się z dwóch kampusów: Şirinevler Campus i Ataköy Campus, są to bardzo przestronne i nowoczesne budynki, zbudowane według najnowszych standardów technologicznych.
Umowa między uczelniami w ramach programu Erasmus+ obowiązywać będzie na lata 2014-2021 i dotyczyć wymiany międzynarodowej studentów i wykładowców kierunków zarządzanie i filologia.

Strona uczelni: www.iku.edu.tr/index.php