Czwartek, 27 czerwca 2024

Nauka języka polskiego razem z … pierwszakami!!

Studenci z Turcji mieli nietypową lekcję języka polskiego. 14 kwietnia 2015 r.  spotkali się z uczniami pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Koninie. Tam wśród polskich dzieci uczyli się używać polskich formuł powitań, pożegnań, określeń służących wzajemnemu poznaniu. Wszyscy zaś nauczyli się śpiewać  piosenki z analogicznymi frazami w języku angielskim. Na koniec pierwszoklasiści z zapałem opanowali tureckie „dzień dobry” i „do widzenia”.

Wspólna lekcja trzech języków zakończyła się miłym podarunkiem dla studentów Erasmusa. Dzieci wykonały dla nich urocze kwiatki z plastikowych łyżeczek.  Spotkanie dało dużo radości „małym” i „dużym”, więc uczniowie pani Doroty Śliwińskiej w maju znów spotkają się ze studentami pani Wiesławy Kozłowskiej na wielojęzykowej lekcji w murach przyjaznej szkoły podstawowej.

Wiesława Kozłowska

Katedra Pedagogiki i Pracy Socjalnej