Czwartek, 27 czerwca 2024

PWSZ w Koninie rozpoczyna współpracę z Gaziantep University w Gaziantep

PWSZ w Koninie rozpoczyna współpracę z Gaziantep University w Gaziantep (Turcja). Sygnowana przez rektorów umowa między uczelniami w ramach programu Erasmus+ obowiązuje na lata akademickie 2014/2015 – 2020/2021 i dotyczy wymiany międzynarodowej studentów i wykładowców kierunku filologia.

Gaziantep Uniwersytet jest państwową uczelnią, powstałą w 1987 roku, położoną w południowo-wschodniej części Turcji. Studia prowadzone są na trzech pozimach: licencjackich, magisterskich oraz doktoranckich, na których naukę pobiera ponad 22.800 studentów.

Proces kształcenia na uczelni odbywa się na dziesięciu wydziałach, na których pracuje 1.500 wykładowców.

Więcej informacji o uczelni  http://www.gantep.edu.tr/