Czwartek, 27 czerwca 2024

Wizyta delegacji z Litwy i Turcji

Po raz trzeci, 3 czerwca br., delegacja z litewskiego Panevezys College gościła w murach uczelni. W spotkaniu z prof. Mirosławem Pawlakiem, rektorem PWSZ w Koninie uczestniczyli Egidijusa Žukauskasa, dyrektor Panevezys College i Deimantė Končiuvienė, kierownik Biura Współpracy z Zagranicą litewskiej uczelni.

Przedstawiciele Uczelni rozmawiali na temat dalszej współpracy w roku akademickim 2015/2016. Omówiono zasady uczestnictwa w warsztatach naukowych studentów kierunku praca socjalna w Poniewieżu oraz rewizytę litewskich studentów w Koninie. Rektorzy ustalali również zasady współorganizowania międzynarodowych konferencji, zaplanowanych na miesiąc październik i listopad br.

Także w pierwszym tygodniu czerwca br. w ramach umów bilateralnych Erasmus+ konińska Uczelnia gościła trzy tureckie delegacje. Pierwsza z nich –  prof. Adnan Emir oraz prof. Seyhan Efe z Karadeniz Technical University w Trabzonie – wizytowała Katedrę Filologii. Ideą spotkania było omówienie dobrych praktyk funkcjonowania katedry.

Burucuoglu Murat, młody naukowiec z Ondokuz Mayis University, poprowadził zajęcia dla studentów bezpieczeństwa wewnętrznego i zarządzania na temat „Stress Management and Effective Time Management”. Natomiast Kahraman Mehmet z Uşak University wygłosił wykład dla studentów kierunku pedagogika na temat „Foreign Language Teaching in Turkey”.

Patrycja Herman - Wróbel

• 20150603_155154