Czwartek, 20 czerwca 2024

Delegacja z uczelni partnerskiej

PWSZ w Koninie gościła zagraniczną delegację z litewskiego Panevezys College. To kolejna wizyta naszych partnerów, odbyła się ona w dniach 11-14 grudnia.

Podczas wizyty nasi goście wzięli udział w  Międzynarodowej Konferencji Naukowej - Edycja III: "Praca socjalna - wyzwania i dylematy. Ujęcie interdyscyplinarne", zwiedzili kampus PWSZ w Koninie na Morzysławiu oraz miasto.

Litewska delegacja spotkała się także dr. Arturem Zimnym,  prorektorem ds. kształcenia, zwiedziła główny budynek Uczelni przy ul. Przyjaźni, Bibliotekę oraz Wydział Filologiczny. Dzień zakończono wizytą w stolicy Wielkopolski.

Współpraca PWSZ w Koninie z litewskim Panevezys College coraz bardziej się zacieśnia. Świadczą o tym coraz częstsze wzajemne wizyty władz uczelni, nauczycieli oraz studentów. Mamy nadzieję, że już niebawem litewscy żacy poszerzą grono naszych studentów, a nasi studenci będą realizować część swoich studiów w Panevezys College.

W skład delegacji  litewskiej weszło pięciu nauczycieli, jeden pracownik biura współpracy międzynarodowej oraz siedmiu studentów z kierunków: praca socjalna, finanse i zarządzanie. Wizyta była realizowana w ramach Programu Erasmus+.