Czwartek, 20 czerwca 2024

Inauguracja Obchodów 30-lecia Programu Erasmus

Prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie, na zaproszenie dr. Pawła Poszytka, Dyrektora Generalnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, uczestniczył w Inauguracji Obchodów 30-lecia Programu Erasmus, które odbyło się 11 stycznia br. w Centrum Konferencyjnym PGE Narodowego.

Powyższe wydarzenie było doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowej działalności programu Erasmus+ oraz jego poprzednich edycji, a także prezentacji jego wpływu na pokolenia młodych ludzi.

Warto przypomnieć, że Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020. Opiera się na osiągnięciach europejskich programów edukacyjnych i jest wynikiem połączenia inicjatyw realizowanych przez Komisję Europejską w latach 2007-2013: programu „Uczenie się przez całe życie”, programu „Młodzież w działaniu”, Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink oraz programów współpracy z krajami uprzemysłowionymi w dziedzinie szkolnictwa wyższego.

PWSZ w Koninie uczestniczy w Programie Erasmus+ umożliwiającym wyjazd za granicę na studia lub praktyki od 2001 r. Z powyższych wyjazdów korzysta rocznie ponad 40 studentów.

Małgorzata Biadasz