Środa, 19 czerwca 2024

Spotkanie Informacyjne Programu Erasmus+

W dniu 6 marca odbyło się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej Spotkanie Informacyjne Programu Erasmus+. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Biura Współpracy z Zagranicą i poprowadzone przez p. Anetę Korpalską i p. Mateusza Rzewuckiego - studentów filologii angielskiej PWSZ w Koninie i byłych stypendystów Programu Erasmus +. Impreza odbyła się w Auli PWSZ na ul. Przyjaźni i miała charakter informacyjno-promocyjny, zarówno dla uczelni partnerskich, jak i dla samego Programu. Przybyłych na Spotkanie powitał JM Rektor PWSZ w Koninie prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak. W Spotkaniu uczestniczyli również Prorektor ds. Nauki, Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej prof. nadzw. dr hab. Jakub Bartoszewski, Dziekan Wydziału Filologicznego dr Anna Stolarczyk-Gembiak, kierownicy katedr, wykładowcy, praktykanci programu Erasmus + i studenci. Podczas Spotkania stypendyści Programu przedstawili uczelnie i miejsca, w których odbywali studia w ramach Programu Erasmus+ a Koordynatorzy Programu przekazali informacje związane z rekrutacją oraz zaprezentowali nowe uczelnie partnerskie. Gościem specjalnym Spotkania była Prof. Svetlana Radoulska z International University of La Rioja (UNIR) w Hiszpanii, która krótko opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych z Programem Erasmus +.

Nabór na wyjazdy na studia i praktyki w ramach Programu Erasmus + na rok akademicki 2018/2019 rozpoczyna się 12 marca 2018 i trwa do 12 kwietnia 2018.
Wnioski można pobierać i składać w Biurze Współpracy z Zagranicą, ul Przyjaźni 1, główny budynek PWSZ, pokój 314.

Bardzo serdecznie zapraszamy do mobilności!
Bożena Miastkowska
Uczelniany Koordynator Programu Erasmus +