Środa, 19 czerwca 2024

Wizyta w Chorwacji w ramach Programu Erasmus+

W dniach 27-31 sierpnia br., JM Rektor PWSZ w Koninie, prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak wraz z Prorektorem ds. kształcenia, dr. Arturem Zimnym, Kanclerzem, mgr Danutą Rakowską i Uczelnianym Koordynatorem Programu Erasmus+, mgr Bożeną Miastkowską, odbyli wizytę do uczelni partnerskich w Chorwacji w ramach Programu Erasmus +. Delegacja spotkała się z przedstawicielami uczelni w Zagrzebiu i Splicie. Podczas spotkań omawiano kierunki współpracy między partnerskimi uczelniami, dostosowanie oferty studiów do potrzeb stypendystów oraz wymieniono się doświadczeniami w zakresie rozwijania mobilności pracowników i studentów, dobrych praktyk na poziomie organizacyjnym i zarządzadzania. Określono także dalsze cele współpracy oraz plany na przyszłość w obszarach dydaktyki i współpracy naukowej.
Podczas rozmów podjęto również ustalenia w sprawie wizyt wykładowców z Chorwacji w naszej Uczelni.
B.M.