Poniedziałek, 1 lipca 2024

Szkolenie z Fundacją Court Watch Polska

W dniu 11 kwietnia odbyło się w PWSZ w Koninie szkolenie w ramach programu „Obywatelski Monitoring Sądów”. Tematyka szkolenia obejmowała podstawowe informacje na temat polskiego sądownictwa, praw i obowiązków obywatela przed sądem, terminologii używanej w sądach. Szkolenie stanowiło przygotowanie do udziału w programie badawczym „Obywatelski Monitoring Sądów”, który Fundacja prowadzi z sukcesami od 5 lat. Do tej pory zaangażowało się w niego – w charakterze wolontariuszy i praktykantów – ponad 1000 studentów. Jako bezstronni obserwatorzy brali oni udział w ponad dwudziestu tysiącach rozpraw w swoich lokalnych sądach w charakterze publiczności i zbierali dane, na podstawie których powstały 4 raporty poświęcone pracy polskich sądów. Raporty spotykają się z żywym zainteresowaniem opinii publicznej, środowiska sędziowskiego, Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Krajowej Rady Sądownictwa. Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie www.courtwatch.pl.
W szkoleniu udział wzięli studenci II roku pracy socjalnej.