Poniedziałek, 1 lipca 2024

Bez uzależnień i przemocy – festyn z okazji Dnia Dziecka

Studenci III roku pracy socjalnej uczestniczyli 1 czerwca br. w VIII Międzyszkolnym Maratonie Sportowym „Konińska szkoła jak z bajki - bez uzależnień i bez przemocy”(w ramach przedmiotu Aktywizacja społeczności lokalnej). Akcja połączona była z Ogólnopolskim Głosem Profilaktyki „Zryw Wolnych Serc” i Międzynarodowym Dniem Dziecka.

Głównym celem przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia – bez narkotyków, alkoholu i przemocy. Początek maratonu stanowił przemarsz ulicami Konina w asyście orkiestry dętej i mażoretek. W dalszej części wszyscy uczestnicy spotkali się na Stadionie Miejskim, gdzie na każdego czekały różne atrakcje – bicie rekordu Guinnesa w tańczeniu Belgijki, Zryw Wolnych Serc, Manekin Challenge, pokazy grup operacyjnych. Studenci przygotowali różne konkursy i zabawy dla dzieci i młodzieży.