Poniedziałek, 1 lipca 2024

Odeszła mgr Maria Remiezowicz

Z bólem informujemy, że dnia 21.06.2017 r. odeszła
MARIA REMIEZOWICZ
ukochana, wspaniała mama, teściowa, żona, babcia i przyjaciółka.
Kobieta, która poświęciła całe swoje życie pomaganiu innym.

Msza pożegnalna odbędzie się w kościele pw. Św. Ducha, Poznań-Antoninek w poniedziałek 26.06.2017 r.
o godzinie 12:00.
Nabożeństwo i ostatnie pożegnanie na cmentarzu Miłostowo w kaplicy od ul. Warszawskiej
o godzinie 14:15.

pogrążona  w smutku
Rodzina

Maria Remiezowicz pracowała w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej od 1998r. Była współtwórczynią programów nauczania i kierunku: praca socjalna. Jako wybitny specjalista pracy socjalnej pełniła wiele funkcji związanych z profesjonalnym przygotowaniem pomocy osobom i rodzinom, które znalazły się w trudnych sytuacjach życiowych. Przez wiele lat była kierownikiem Wojewódzkiego Ośrodka Opiekuna Społecznego, następnie dyrektorem Wojewódzkiego Zespołu Pomocy Społecznej w Koninie, dyrektorem Wydziału Spraw Społecznych w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, a w ostatnich latach pełniła funkcję dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania.

Jako wykładowca PWSZ w Koninie kształciła przyszłych pracowników socjalnych. Wiedzę przekazywaną w czasie zajęć, wzbogacała praktycznymi przykładami i działaniami. W swojej pracy inspirowała i zachęcała do poszukiwań coraz to nowych, lepszych rozwiązań. Zawsze obiektywna, spokojna, życzliwa była i pozostanie dla nas wszystkich niepodważalnym autorytetem.

Zakład Pracy Socjalnej PWSZ w Koninie