Poniedziałek, 1 lipca 2024

Prawa rodziny w samorządzie lokalnym

24 listopada w sali konferencyjnej Biblioteki Publicznej Gminy Stare Miasto odbyła się konferencja pt. ,,Prawa rodziny w samorządzie lokalnym’’. Patronat nad konferencją objęli:  Rzecznik Praw Dziecka oraz Wojewoda Wielkopolski.
Prezentowane podczas konferencji referaty obejmowały istotne zagadnienia dotyczące możliwości wspierania rodziny przez różne podmioty (samorządowe i pozarządowe) oraz przykłady dobrych praktyk współpracy w sferze polityki prorodzinnej. Ukazane zostały również wybrane propozycje rozwiązać kwestii organizacyjnych i legislacyjnych w sferze prawa rodzinnego.
Z ramienia Uczelni w konferencji udział wzięli: Artur Cygan (Kierownik Katedry Pedagogiki i Pracy Socjalnej), Marcin Olejniczak (Kierownik Zakładu Edukacji i Pomocy Społecznej) oraz dr Marianna Styczyńska, która wygłosiła referat na pt. ,,Rodziny jako środowiska wychowawczego’’.
Konferencja została zorganizowana przez Gminę Stare Miasto, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Mieście oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Koninie.

Zdjęcia: Urząd Gminy stare Miasto