Niedziela, 30 czerwca 2024

Terapia dzieci z autyzmem

Jak pracować z dzieckiem autystycznym? Jaka forma terapii jest najlepsza? Co to jest plan aktywności dnia i czy warto stosować piktogramy? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała w czasie spotkania ze studentami III roku pedagogiki w dniu 27 listopada p. Dorota Dykcik – wychowawca Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koninie, która od kilku lat zajmuje się terapią dzieci z autyzmem. Zajęcia były dla studentów doskonałą okazją poznania wybranych metod i narzędzi pracy. Nie zabrakło również konkretnych wskazówek oraz praktycznych przykładów działań terapeuty.
AC