Niedziela, 30 czerwca 2024

Projekt edukacyjny ,,Z wizytą w kosmosie''

W dniu 29 listopada 2018 r. studenci III roku pedagogiki: S. Skiba, D. Grzelak, B. Hyża oraz W. Klamrzyńska zrealizowali kilkugodzinny projekt edukacyjny pod nazwą ,,Z wizytą w Kosmosie'' pod opieką mgr Małgorzaty Chybickiej. W zajęciach uczestniczyli zaproszeni przez nich uczniowie klasy II a, ze Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Grodźcu wraz z wychowawczynią mgr Wiesławą Urbaniak. Dzieci nie tylko dowiedziały się kim był Mikołaj Kopernik, ale także uczyły się jak szybko rozpoznawać i nazywać kolejne planety, porównywały ich odległości od Ziemi i czas jaki zajęłaby nam podróż na nie. Uczniowie mieli możliwość obserwowania ruchu planet na modelu Układu Słonecznego. Mogły również sami stworzyć niezwykłą planetę za pomocą techniki ,,rosnących farb''. Samo przygotowanie różnokolorowej masy było niezwykle emocjonujące, a kulminacyjnym momentem było uzyskanie w trakcie jej wypiekania efektu kraterów. Atrakcyjny okazał się również quiz podsumowujący zajęcia. Dzieci wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat Kosmosu, którą wszystkich bardzo miło zaskoczyły. Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali pamiątkowe ,,Dyplomy astronautów''.

• IMG_20181129_091212
  • IMG_20181129_094020