Niedziela, 30 czerwca 2024

Mikołajki dla dzieci z rodzinnej pieczy zastępczej

7 grudnia 2018 r., w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, jak co roku odbyły się Mikołajki dla dzieci z rodzinnej pieczy zastępczej. Głównymi organizatorami projektu „Pracownia św. Mikołaja”, było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie oraz Studenckie Koło Naukowe PEGAZ.

W działania włączyli się także studenci pedagogiki, wychowania fizycznego i zdrowia publicznego. Spotkanie, miało na celu promowanie rodzicielstwa zastępczego oraz integrację podopiecznych pieczy zastępczej. Najmłodsi, mogli wraz ze studentami przygotować świąteczne obrazki, pokolorować swoje buzie, stworzyć łańcuch serc oraz bawić się w rytm muzyki. Dużą atrakcją, były występy dzieci z Przedszkola nr 16 im. Jana Brzechwy w Koninie. Nie zabrakło wizyty świętego Mikołaja, który przybył do dzieci z workiem pełnym prezentów.

Serdeczne podziękowania, należą się wszystkim sponsorom i partnerom, bez których ta impreza, nie mogłaby się odbyć w tak cudownej atmosferze.