Niedziela, 30 czerwca 2024

Projekt edukacyjny "W karnawale baw się wspaniale”

Studentki III roku pedagogiki w dniu 4 stycznia 2019 r. zaprosiły grupę dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Koninie do udziału w karnawałowym projekcie edukacyjnym w murach Uczelni.

Studentki przygotowały  dużo atrakcyjnych zadań. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z tradycjami związanymi z karnawałem w Polsce i na świecie. Dzięki przygotowanym przez studentki ciekawostkom, zachwyciły się maskami karnawałowymi. Każdy miał oczywiście możliwość zaprojektowania i stworzenia swojej własnej maski karnawałowej. Jak przystało na karnawał, nie zabrakło również muzyki i wspólnej zabawy. Uczniowie rozpoznawali znane tańce na podstawie nagrań utworów muzycznych. Najważniejszym i najbardziej ekscytującym dla uczniów punktem zajęć była nauka Zorby oraz wspólne odtańczenie tego znanego greckiego tańca.