Poniedziałek, 1 lipca 2024

Studenci ponadprzeciętni...

– Aktywność studencka jest jedną z najcenniejszych wartości uczelni – powiedział prof. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie, wręczając najbardziej udzielającym się studentom dyplomy i specjalne statuetki. Wyróżnionych zostało 105 osób.

– Studiowanie i nauka są ważne, ale trzeba też działać dla dobra instytucji, w której się uczy. Takie osiągnięcia studentów nobilitują również uczelnię – zaznaczył rektor. Podkreślił, że ponadobowiązkowa aktywność wiąże się często rezygnacją z wolnego czasu na rzecz innych. – Jestem z was dumny i życzę byście dalej tacy byli – dodał.

Studentów wyróżniono za działalność sportową, kulturalną, w kołach naukowych i samorządzie studenckim. W sumie było ich 105. z wszystkich kierunków i roczników. Wszyscy otrzymali listy gratulacyjne, a 41 najbardziej wyróżniających się specjalne statuetki. Każdy otrzymał je osobiście z rąk prof. Pawlaka. Wielu wykorzystało ten moment, by zrobić sobie zdjęcie z rektorem.

Mateusz Kwiatkowski z turystyki i rekreacji ucieszył się, że trzy lata jego pracy nie pozostały bez echa. – Mój wkład w życie uczelni został doceniony – przyznał. A Aneta Podkańska z filologii germańskiej  powiedziała: – Jest to dla mnie szczególne wyróżnienie, bo uważam, że warto robić to, co się lubi i sprawia radość. Dla Krzysztofa Szymkowiaka z budownictwa statuetka za aktywność była miłą niespodzianką, więc jeszcze nie wie, gdzie ją postawi. Inni docenieni studenci najczęściej mówili, że na półce. Dominika Socha z politologii, że na kominku wśród rodzinnych pamiątek.

Prof. Pawlak, gratulując wszystkim, zdradził, że od przyszłego roku akademickiego będą nagrody finansowe za najlepszą pracę licencjacką. – Na razie po jednej na każdy wydział – zapowiedział.

Gratulowała i dziękowała swoim koleżankom i kolegom Ewelina Prus, przewodnicząca Samorządu Studenckiego. – To osoby nieprzeciętne. Życzę nam wszystkim, by takich ludzi nigdy nie zabrakło – podsumowała.

Podczas spotkania, które odbyło się 4 czerwca 2013 r., nie tylko studenci otrzymali nagrody od rektora. Jemu także wręczono trofeum. – Proszę przyjąć srebrny medal i puchar wywalczony przez koszykarki PWSZ Konin w zakończonych niedawno Akademickich Mistrzostwach Polski – powiedział skromnie Tomasz Grabianowski, trener naszych srebrnych koszykarek.

Maria Sierakowska

• DSC02204_1