baner na stronę

Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Niedziela, 30 czerwca 2024

KONIN: Motyl odleciała do stolicy!

Koszykarki MKS PWSZ Konin, pokonały w sobotnie popołudnie, drużynę Uniwersytetu Warszawskiego 81:66. Podopieczne Tomasza Grabianowskiego dopiero w ostatniej kwarcie zapewniły sobie komplet punktów. Tym zwycięstwem koninianki zagwarantowały zespołowi grę w fazie play-off.

Do składu na to spotkanie powróciła Milena Krzyżaniak, natomiast zabrakło kapitana zespołu - Marty Libertowskiej. Jak już mają w zwyczaju koszykarki MKS PWSZ Konin, spotkanie rozpoczęły w bardzo dobrym stylu, czego efektem była dziesięciopunktowa przewaga w piątej minucie meczu. Jednak reprezentantki Uniwersytetu nie złożyły broni i do końca pierwszej kwarty zdołały uzyskać wynik 14:16 dla koninianek.

...Druga kwarta spotkania to w dalszym ciągu bardzo dobre widowisko. Podopieczne Tomasza Grabianowskiego w połowie kwarty uciekły gospodarzą na pięć punktów, jednak po raz kolejny koszykarki Uniwersytetu Warszawskiego zerwały się do pościgu. Na przerwę koszykarki obu zespołów schodziły przy wyniku 31:30 dla AZSu.

...Jak doskonale wiedzą kibice MKS PWSZ Konin, drugie dwadzieścia minut meczu to w ostatnim czasie domena koninianek. Tym razem, przez całą trzecią kwartę dochodziło do wymiany "punkt za punkt". Po trzydziestu minutach meczu na tablicy widniał rezultat 51:51, a kibice zgromadzeni na trybunach nie mogli narzekać na brak atrakcji w tym spotkaniu.

...W ostatniej części meczu zobaczyliśmy doskonałą grę koninianek, które wrzuciły wyższy bieg, co dało efekt w postaci trzydziestu rzuconych punktów. Ostatnią kwartę można wziąć za podsumowanie gry naszych koszykarek w tym sezonie, które grają wręcz fenomenalnie. Mecz zakończył się wynikiem 66:81, dla drużyny MKS PWSZ Konin.

...Z bardzo dobrej strony w tym spotkaniu pokazała się Katarzyna Motyl, która zdobyła dla MKSu - 20 punktów i zaliczyła cztery zbiórki. Na boisku przebywała 34 minuty.

...Tym zwycięstwem zespół MKS PWSZ Konin zapewnił sobie grę w fazie play - off, a dalsze spotkania i postawa drużyny zadecyduje o tym z którego miejsca awansują dalej i z kim będą walczyły o ekstraligę kobiet.

AZS Uniwersytet Warszawski – MKS PWSZ Konin 66:81 (14:16, 17:14, 20:21, 15:30)
MKS PWSZ Konin: Katarzyna Motyl (20), Aleksandra Kaja (14), Anna Gurzęda (14), Elżbieta Paździerska (9), Anita Szemraj (8), Ramona Casimiro (7), Milena Krzyżaniak (4), Iwona Płóciennik (4), Angelika Kuras (1), Marta Wiertelak.