Niedziela, 30 czerwca 2024

Święta tuż, tuż!

W dniu 13 grudnia 2018 r. studenci pedagogiki realizowali w murach Uczelni projekt edukacyjny "Święta tuż, tuż" nawiązujący do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczestniczyli w nim uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie wraz z wychowawczynią Joanna Szczepankiewicz, absolwentką kierunku pedagogika.

Spotkanie przybliżało dzieciom tradycje i zwyczaje świąteczne, te bardziej i mniej znane. Pomocna była w tym pięknie przystrojonej przez sala, pełna dekoracji świątecznych. Dzieci pod kierunkiem studentek wykonały świąteczne kartki techniką decoupage'u oraz zredagowały życzenia świąteczne dla bliskich. Wszystkich zachwyciły ich prace. Było także śpiewanie kolęd przy akompaniamencie samodzielnie wykonanych "instrumentów".