Niedziela, 30 czerwca 2024

Jesienno- zimowy subregion - konkurs fotograficzny

Konińskie jesienno-zimowe

Już 18 kwietnia, o godz. 13.00, w Bibliotece PWSZ ogłoszone zostaną wyniki konkursu fotograficznego „Subregion koniński w barwach jesienno-zimowych”. Jego organizatorem była LOT Marina oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, a patronują mu Marszałek Wielkopolski, Prezydent Konina i Starosta Koniński.

Około 250 prac zgłosiło ponad 50 fotografujących. Są na nich zarówno urokliwe miejsca, których niemało jest w naszym regionie, jak i dość dowolne impresje na zadany temat.

W środę (4 kwietnia) zebrało się jury, które wybrało najlepsze zdjęcia. Przyznało trzy nagrody oraz cztery wyróżnienia. Dokonało wyboru zdjęć na pokonkursową wystawę.

www.konin.pl

PWSZ - Finał konkursu „Subregion koniński w barwach jesienno-zimowych”

Konkurs fotograficzny „Subregion koniński w barwach jesienno-zimowych” 2011/2012 dobiegł końca. W poniedziałek 2 kwietnia w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie odbyło się uroczyste zakończenie III już edycji konkursu organizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną „Marina” we współpracy z PWSZ w Koninie.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na walory historyczne, kulturowe i naturalne regionu ukazanego w jesiennej bądź zimowej aurze. Nadesłane przez uczestników konkursu prace obejmowały swoim zasięgiem niemal całą Wielkopolskę Wschodnią. Dominowały przede wszystkim zdjęcia konińskich jezior i elektrowni. Motywem przewodnim wielu prac było również Sanktuarium Maryjne w Licheniu i Puszcza Bieniszewska.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Andrzej Radecki za zdjęcie pt. „Leśna Kapliczka, okolice Wyszyny”
II miejsce: Patrycja Krymowa za zdjęcie pt. „Lazurowe Wybrzeże”
III miejsce: Adam Falkowski za zdjęcie pt. „Licheń inaczej…”

Wyróżnienia otrzymali:

Jarosław Derda za fotografię „Drzewa na brzegu zalewu retencyjnego”
Patrycja Michalak za pracę pt. „Elektrownia Pątnów”
Zbigniew Walkiewicz za pracę przedstawiającą „Granice Zimy”

Nagrodą główną ufundowaną przez Centrum Podróży TUI w Koninie był 4-dniowy pobyt dla 2 osób w Hotelu 4* Orea Horal ze śniadaniem w Czeskich Karkonoszach (Szpindlerowy Młyn). Podczas pobytu klienci będą mogli skorzystać bezpłatnie z basenu, jacuzzi oraz siłowni.Drugą nagrodą był weekendowy pobyt dla 2 osób w Kasztelu Rycerskim „Na gorących źródłach” ufundowany przez Termy Uniejowskie Sp. z o.o. Trzecią nagrodą było zaproszenie na „Romantyczną kolację (Specjalne Menu Szefa Kuchni) wraz z noclegiem dla 2 osób” w Hotelu 3* Atut - Wielkopolskie Centrum Konferencyjne w Licheniu Starym.Dla wyróżnionych prac nagrodami były bilety wstępu dla 2 osób do Kłodawskiej Podziemnej Trasy Turystycznej Kopalni Soli „Kłodawa” S.A. Ponadto każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom za udział w konkursie oraz materiały promocyjne i upominki od organizatorów.

Warto dodać, że w konkursie wystartowało również pięciu wychowanków ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Ślesinie, którzy jednocześnie byli najliczniejszą grupą biorącą udział w konkursie. Wszystkie nadesłane prace można oglądać do końca miesiąca na wystawie pokonkursowej w Centrum Wykładowo – Dydaktycznym PWSZ w Koninie. Z najciekawszymi pracami będzie można również zapoznać się za pośrednictwem stron Stowarzyszenia LOT „Marina” oraz PWSZ w Koninie, w specjalnie ku temu utworzonej galerii.

Ze strony organizatorów dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za nadesłane zgłoszenia. Cieszy nas fakt, iż coraz więcej osób w naszym regionie zajmuje się fotografowaniem. Ważne jest bowiem to, że dzięki temu z roku na rok coraz szersze grono odbiorców ma sposobność okryć na nowo miejsca mało znane lub też dawno zapomniane. W tym miejscu należy pamiętać, iż nie tylko turystyka aktywna, a właśnie fotografowanie jest jednym z najefektywniejszych sposobów na bliższe poznawanie „naszej małej ojczyzny”.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Starosty Konińskiego, Prezydenta Miasta Konina oraz Rektora PWSZ w Koninie.

Materiał prasowy PWSZ w Koninie

www.konin.pl