Piątek, 28 czerwca 2024

Wycieczka Studentów do firmy Robak

W dniu 08.12.2017 r. w ramach poszerzania wiedzy z przedmiotu „Ergonomia z elementami bhp” studenci IV roku kierunku „mechanika i budowa maszyn” PWSZ w Koninie zwiedzili „Zakład mechaniczny Jerzy Robak” w Karsach. Studenci zapoznali się ze specyfiką pracy w zakładzie, od samego projektu wytwarzanych maszyn po ich montaż.
Firma Robak, zajmuję się produkcją maszyn, urządzeń i wszelkich systemów transportu wewnętrznego w liniach działających automatycznie, bądź półautomatycznie, głównie przeznaczonych do konfekcjonowania płynów. Co ważne, zakład ten produkuje swoje maszyny dla producentów krajowych oraz tych zagranicznych.
Założycielem firmy jest Pan Jerzy Robak, który w 1996 r. mimo ryzyka otwarcia jednoosobowej działalności gospodarczej w tej dziedzinie, trafił w dziesiątkę, co mogliśmy zobaczyć obchodząc nowoczesny, a także przyjazny zakład mechaniczny, który prężnie się rozwija.
Obecnie Zakład Mechaniczny Robak zajmuję pozycję lidera w swojej branży, produkując wiele różnorodnych maszyn do m.in. paletyzacji, płukania, napełniania, zamykania, pakowania i transportu w cyklu zautomatyzowanym, do wyrobów płynnych, jak np. piwo, mleko.
Na wyposażeniu firmy znajduje się wysokorozwinięty park maszynowy, natomiast wykwalifikowana kadra inżynierska w ergonomicznie urządzonych stanowiskach pracy tworzy projekty wszelkich urządzeń i maszyn, które są montowane na bezpiecznej linii produkcyjnej.
Jednym słowem, firma Robak to nowoczesne przedsiębiorstwo, które zapewnia ergonomiczne i bezpieczne stanowiska pracy, tworząc dzięki temu maszyny równie bezpieczne dla użytkowników.
PWSZ w Koninie ma podpisaną umowę o współpracy z firmą „Zakład mechaniczny Jerzy Robak”, w ramach której studenci kierunku „Mechanika i budowa maszyn” odbywają praktyki studenckie. Wielu absolwentów PWSZ w Koninie znajduje zatrudnienie w tym zakładzie.
W ramach współpracy jeden z pracowników firmy – Pan Paweł Jankowski w dniu 19.01.2018 r. przeprowadzi szkolenie otwarte pt.: Efektywna ocena zgodności maszyn i urządzeń z wymaganiami dyrektywy maszynowej 2006/42/WE - oznakowanie CE.