Niedziela, 23 czerwca 2024

Wizyta w New Holland w Płocku

26 kwietnia studenci z kierunków: ,,Mechanika i Budowa Maszyn” oraz „Zarządzanie i Inżynieria Produkcji” wraz z kierownikiem Katedry Inżynierii i Technologii dr. inż. Robertem Cieślakiem odwiedzili przedsiębiorstwo New Holland w Płocku.
New Holland, jako jedyna marka w branży posiada fabrykę kombajnów zlokalizowaną w Polsce. Maszyny, które wyjeżdżają z fabryki w Płocku, to sprzęt tworzony w Polsce przy wykorzystaniu myśli technicznej rodzimych specjalistów. Zatem jest to sprzęt, który promuje i wspiera polską gospodarkę.
Podczas prelekcji na temat marki nasi studenci zapoznali się z historią firmy, stąd wiedzą, że jest to następca polskiej marki ,,Bizon”, która została wykupiona przez Amerykanów po przemianach ustrojowych i przekształcona w światową potęgę. Mówiono również o dalszych planach rozwojowych firmy czy wyzwaniach jakie stoją przed konstruktorami aby sprostać wymaganiom klientów oraz obowiązującym przepisom chociażby w aspekcie wielkości emisji spalin.
Studentom została udostępniona możliwość prześledzenia całego procesu produkcji maszyn, od działu konstrukcyjnego, poprzez montaż, aż po szczegółową kontrolę jakości .

Podczas zwiedzania hali produkcyjnej nasi studenci ,,od podszewki" mogli zobaczyć produkcję: kombajnu zbożowego, kombajnu do kukurydzy oraz prasy belującej marki New Holland.

Tekst: Artur Michalski
Zdjęcia: dr inż. Robert Cieślak