Czwartek, 27 czerwca 2024

Uczniowie z klas mundurowych pod opieką PWSZ

Dr Edyta Bielik,prodziekan Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia oraz dr Julian Jaroszewski,kierownik Katedry Bezpieczeństwa wewnętrznego oraz uczestniczyli 18 listopada w ślubowaniu klas pierwszych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie.

W trakcie uroczystości, uczniowie klasy pierwszej liceum o kierunku mundurowym zostali pasowani przez dyrektora Jacka Żerkowskiego na stopień młodszego kadeta, uczniowie klasy drugiej na stopień kadeta, a trzeciej - na starszego kadeta. Podniosłości i powagi uroczystości dodawała oprawa muzyczna - używanie tradycyjnych sygnałów Wojska Polskiego i odśpiewanie „Roty” przez Łukasza Simińskiego.

Podczas uroczystości zostało zainicjowane porozumienie o współpracy pomiędzy dyrekcją Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie a władzami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie oraz objęcie patronatem przez Wydział Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia klas technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz klas Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym, pod kątem przygotowania motorycznego. Na mocy porozumienia, uczniowie będą mogli pogłębiać zainteresowania dotyczące zasad żywienia i kultury fizycznej poprzez udział w zajęciach, wykładach otwartych, ćwiczeniach i warsztatach. Powyższe klasy będą mogły skorzystać ze wsparcia kadry naukowo – dydaktycznej oraz uczestniczyć w wydarzeniach zorganizowanych przez uczelnię.

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie

• SNV39093