Czwartek, 27 czerwca 2024

Posiedzenie Rady Programowej

Kolejne posiedzenie Rady Programowej kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne odbyło się 13 grudnia 2016 r. W jej skład wchodzą wykładowcy prof. nadzw. dr hab. Wojciech Nowiak oraz dr Julian Jaroszewski, kierownik Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Studentów reprezentują Marta Tomalak, Jakub Szilistowski oraz Brygida Urbaniak. Zasiadają w niej także: bryg. mgr inż. Janusz Dębowski, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Koninie; mł. insp. mgr Sławomir Jądrzak, Komendant Miejski Policji w Koninie; mjr mgr inż. Zbigniew Nizgorski, Szef Wydziału Planowania Mobilizacyjnego i Administrowania Rezerwami; mgr Andrzej Andrzejewski, Kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności oraz Administrator Bezpieczeństwa Informacji Urzędu Miejskiego w Koninie, wykładowca PWSZ w Koninie; mgr Adrian Ciastowicz, Właściciel Agencji Ochrony „Delta Security”, wykładowca PWSZ w Koninie; mgr Paweł Figurski, Kierownik Biura Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Koninie, wykładowca PWSZ w Koninie. W obradach uczestniczyła także dr Karina Zawieja-Żurowska, dziekan Wydziału Społeczno-Ekonomicznego PWSZ w Koninie.

Podczas spotkania kierownik katedry dr Julian Jaroszewski przestawił zebranym aktualny stan organizacyjny, planowane zamierzenia na rok akademicki 2016/2017 na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” oraz stopień ich realizacji. Dyskutowano również na temat sposobu prowadzenia zajęć terenowych w ramach przedmiotu „praktyka ochrony, bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego” na II i III roku studiów. Poruszono kwestię organizacji studenckich praktyk zawodowych w okresie lipiec-wrzesień 2017 roku. Rozważano również możliwość zorganizowania i wygłoszenia referatów na seminarium dydaktyczno-naukowym, które zostanie zorganizowane przez Katedrę Bezpieczeństwa Wewnętrznego w kwietniu (lub maju) 2017 r.

dr. Julian Jaroszewski