Środa, 22 maja 2024

Zajęcia na terenie KMP w Koninie

W dniu 15 kwietnia 2019 roku na terenie Komendy Miejskiej Policji w Koninie odbyły się zajęcia praktyczne dla studentów III roku kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Zajęcia zostały przygotowane przez pracowników oraz funkcjonariuszy KMP Konin i przeprowadzone w trzech blokach tematycznych. W pierwszej części tematycznej asp. szt. Dariusz Staszak przedstawił i przybliżył zagadnienia dotyczące budowy i obsługi broni i amunicji. Zajęcia te były powiązane z cyklem praktycznym realizowanym przez nas na terenie strzelnicy w Potażnikach. Drugi blok tematyczny przedstawiony przez asp. szt. Roberta Bociana i st. asp. Jacka Łyska, techników kryminalistyki, przybliżył kwestię zabezpieczenia śladów i ich kategoryzacji. Trzeci blok tematyczny przeprowadzony przez pomocnika do spraw ochrony informacji niejawnych przybliżył nam tematykę dotyczącą postępowania z takimi informacjami. Poruszona w trakcie spotkania tematyka została podsumowana przez podkom. mgr Damiana Kasprzaka, który był inicjatorem powyższego wydarzenia. Z punktu widzenia praktycznego tematyka ta na pewno pomoże nam w trakcie przyszłej wykonywanej pracy.

Anna Frydrych, studentka III roku kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne.