Piątek, 28 czerwca 2024

Spotkanie z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego

W dniu 21 marca 2013 r. Kanclerz PWSZ w Koninie mgr Aleksandra Orlikowska uczestniczyła w spotkaniu przedstawicieli uczelni wyższych województwa wielkopolskiego, które odbyło się z inicjatywy Marszałka Marka Woźniaka w Poznaniu.

W związku z nową perspektywą finansową UE na lata 2014-2020 trwają przygotowania do opracowania dokumentów programowych na poziomach wspólnotowym, krajowym i regionalnym. W Wielkopolsce rozpoczęto prace nad regionalnym programem operacyjnym, którego zakres będzie obejmował wsparcie wspólnotowe środkami Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego.

Marszałek Marek Woźniak powołał Zespół ds. opracowania regionalnego programu operacyjnego dla województwa wielkopolskiego na lata 2014- 2020 (Wielkopolska 2014+), którego zadaniem jest uzgadnianie i dokonywanie ramowych ustaleń niezbędnych do prac nad projektem programu operacyjnego. Ponadto, w celu wsparcia tworzenia nowego RPO poprzez bieżące konsultacje kluczowych kwestii programowych, powstanie także Grupa Konsultacyjna Wielkopolska 2014+. Członkami tej Grupy będą przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego i administracji rządowej, partnerzy społeczno-gospodarczy oraz przedstawiciele uczelni wyższych, w tym wyższych szkół zawodowych województwa wielkopolskiego.