Piątek, 28 czerwca 2024

Na drodze do sukcesu dziecka

I Studencka Konferencja Naukowa, zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Młodych Pedagogów działające przy Instytucie Pedagogiki, odbyła się 26 marca 2013 r.  w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie. Wzięli w niej udział także studenci z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego z Kalisza UAM w Poznaniu i studenci Akademii Pedagogiki Specjalnej z Warszawy.

Przedstawiciele kół naukowych z kilku uczelni wyższych zastanawiali się w swoich wystąpieniach nad czynnikami warunkującymi sukcesy edukacyjne dziecka. – Sukces przychodzi do tych, którzy działają. Z doświadczenia wynika, że sukces zależy w większym stopniu od zapału, w mniejszym zaś od umiejętności. Ważne jest zaangażowanie się w pracę całym swoim ciałem i umysłem. „Żaden szczyt nie jest zbyt wysoki” – powiedział Zig Ziglar. Każde – w jakikolwiek sposób znaczące – podjęte i ukończone dzieło jest owocem wysiłku wielu ludzi, którzy jako zespół pracowali nad osiągnięciem wspólnego celu – powiedziała, podsumowując zakończoną sukcesem konferencję, dr Marianna Styczyńska, opiekun SKN Młodych Pedagogów.

• DSC00206_1
  • DSC00207_1