Niedziela, 14 lipca 2024
Studenci kierunków  fizjoterapia, praca socjalna, pedagogika oraz wykładowcy i pracownicy administracji PWSZ w Koninie uczyli się rozmawiać z niesłyszącymi.

Pierwsza edycja kursu języka migowego odbyła się w dniach od 9 października do 14 listopada 2013 r. Jego organizatorem była firma Akustica.Med z Białej Podlaskiej, a  zajęcia prowadziła Karina Akseńczuk z Centrum Języka Migowego CODA w Koninie, absolwentka naszej uczelni. Kurs był dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Warsztaty trwały 60 godzin i obejmowały: alfabet palcowy języka migowego, liczebniki, pierwszy kontakt, zatrudnienie i praca, rachuba czasu, dom i rodzina, edukacja, zdrowie, urzędy i instytucje, kultura, sport i wypoczynek.

Drugą edycję kursu rozpoczęła 17 listopada kolejna grupa studentów. Rekrutacja na następne edycje odbędzie się w  kwietniu 2014 r.

Artur Cygan
Pełnomocnik Rektora