Niedziela, 14 lipca 2024

Studenci PWSZ w Koninie na obozie w Szczyrku

Studenci wychowania fizycznego oraz turystyki i rekreacji PWSZ w Koninie przebywali w styczniu 2014 r. na obozie narciarskim w Szczyrku. Obozy zimowe są dla nich obowiązkowym elementem studiów.

Narciarstwo zjazdowe oraz nabywanie umiejętności ratowniczych w górach to tylko niektóre z zajęć, jakie zrealizowali studenci PWSZ w Koninie podczas obozu zimowego. Jest to obowiązkowy element studiów na kierunkach: wychowanie fizyczne oraz turystyka i rekreacja. W dniach od 5 do 11 stycznia w Szczyrku przebywali „wuefiści” z II roku, a od 5 do 16 stycznia studenci turystyki i rekreacji (III rok, specjalność rekreacja ruchowa).
Zajęcia podzielone były na dwie części: praktyczną i teoretyczną. Praktyczna część obozu, obejmowała ćwiczenia i zajęcia na stoku. Bezpieczeństwo w górach, warunki uprawiania narciarstwa, dobór, przygotowanie, eksploatacja i konserwacja sprzętu narciarskiego, to niektóre tematy wykładów, w jakich uczestniczyli studenci.
– Zdecydowana większość uczestników obozu jeździła na nartach po raz pierwszy – mówi dr Piotr Inerowicz, dziekan WKFiOZ. Dodaje, że radzili sobie jednak bardzo dobrze. Warunki w tym roku nie były sprzyjające ze względu na małą ilość śniegu, mimo to wszyscy studenci zgodnie twierdzą, że obóz uważają za bardzo udany i nauczyli się na nim bardzo dużo, zwłaszcza ci, którzy byli nowicjuszami w narciarstwie.

M.W.