Niedziela, 14 lipca 2024

Aktywnym być, by dłużej żyć...

Wykładowcy naszej uczelni odwiedzają systematycznie szkoły ponadgimnazjalne w regionie, prowadząc ciekawe zajęcia dla uczniów. Tym razem wykład dra Adama Kantanisty w ZSTH w Koninie „Mogę żyć dłużej – rola masy ciała i aktywności fizycznej” cieszył się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczyła wypelniona po brzegi sala. W spotkaniu zorganizowanym 14 kwietnia 2014 r. wzięło udział blisko 80 uczniów.

– Kwestie związane z masą ciała i aktywnością fizyczną okazały się być ważnymi dla młodzieży, która wykazała duże zainterseowanie tym tematem. W obecnych czasach dbałość o prawidłową masę ciała, nie tylko ze wzgledów zdrowotnych, ale i wizualnych (a co za tym idzie ze względu na potrzebę dobrego samopoczucia), nabiera dużego znaczenia wśród wszystkich grup wiekowych, także wśród młodzieży – powiedział dr Kantanista. Dodał, że nauczyciele też wykazali zainteresowanie taką tematyką i wraz z uczniami wyrazili chęć ponownego udzialu w wykładach o podobnej tematyce.

ekdar