Niedziela, 14 lipca 2024

Konkurs Recytatorski w ramach VII Anglosaskich Spotkań z Kulturą

28 listopada 2018 w Bibliotece PWSZ odbył się Konkurs Recytatorski w ramach VII Anglosaskich Spotkań z Kulturą. Konkurs został zorganizowany przez Katedrę Badań nad Językiem i Przekładem Wydziału Filologicznego,  pod nadzorem dr Ewy Urbaniak-Rybickiej. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były I Wojna Światowa: First World War Poetry i niemiecka poezja modernistyczna: Dichtung Der Moderne.

Uczestników konkursu i ich opiekunów przywitała Dziekan Wydziału Filologicznego, dr Anna Stolarczyk-Gembiak. Recytacje poprzedził wykład dr Ewy Urbaniak-Rybickiej nt wpływu Wielkiej Wojny na modernizm w literaturze.
W konkursie wzięły udział 24 osoby ze szkół podstawowych (klasy szkół podstawowych i gimnazjalnych) i szkół średnich z Konina, Kleczewa, Turku, Ślesina, Koła, Zagórowa i Izbicy Kujawskiej.

Jury w składzie: dr Ewa Urbaniak-Rybicka, mgr Elżbieta Gierasimow-Zakowany, mgr Elżbieta Wilińska-Hajewska, mgr Sylwia Dominiak, mgr Agnieszka Matyba, mgr Dariusz Dolatowski wyłoniło następujących zwycięzców:
W kategorii szkół średnich:
Język angielski:
Miejsce 1: Gabriela Juszczak z III LO w Koninie
Miejsce 2: Oliwia Witczak z II LO w Turku
Miejsce 3: Natalia Marczyńska z I LO w Turku;
Język niemiecki:
Miejsce 1: Julia Sosnowska z I LO w Koninie
Miejsce 2: Weronika Pietrzak z LO im. J. Kasprowicza w Kole
Miejsce 3: Anna Marjańska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im.Braci KOstanieckich w Zagórowie.
W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów:
Język angielski:
Miejsce 1: nie przyznano