Niedziela, 14 lipca 2024

"Dla Ciebie Polsko"

„Dla Ciebie Polsko” - pod tym hasłem odbyła się dnia 27 listopada 2018 roku o godzinie 16.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 2 w Lubstowie szczególna uroczystość z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.  Współorganizatorem przedsięwzięcia była Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie. Na początku wszyscy zebrani uwolnili sto balonów w patriotycznych barwach. Licznie zgromadzeni goście odśpiewali hymn państwowy, następnie zostali serdecznie powitani przez panią dyrektor Anetę Budziach. Kolejnym punktem programu był polonez w wykonaniu najstarszych uczniów.
Przedszkolaki pięknie wykonały wiersz Władysława Bełzy, tzw. katechizm małego dziecka, pt. „Kto ty jesteś?”, a utalentowane dziewczynki zaprezentowały taniec z flagami.
Kolejnym elementem uroczystości była projekcja filmu „Odrodzenie”, który przypominał ważne wydarzenia historyczne. Szczególnym momentem uroczystości było wystąpienie Prezesa Związku Literatów Polskich w Poznaniu pana Pawła Kuszczyńskiego, który poetycko podkreślił sens patriotycznego spotkania. Na zakończenie pięknej uroczystości uczniowie szkoły wykonali koncert pieśni patriotycznych, które wzruszyły wszystkich zebranych.
Gromkie brawa były wyrazem zrozumienia przekazywanych treści i wysiłku włożonego w przygotowanie tej uroczystości.
Spotkanie swoją obecnością uświetnili znamienici goście: Burmistrz Miasta Sompolno Roman Bednarek, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie Henryk Janasek, Doktor Nauk Biologicznych Pracownik PWSZ w Koninie Artur Rewekant, Radni Powiatu Konińskiego Janusz Stankiewicz, Tadeusz Słodkiewicz, Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Małgorzata Mazurek, dyrektorzy okolicznych szkół, radni, sponsorzy oraz cała społeczność szkolna.

• IMG_20181127_162936
  • IMG_20181127_163926