Niedziela, 14 lipca 2024

Warsztaty studentów III roku Dietetyki w LO w Kleczewie

Dnia 10.12.2018 r. studenci  kierunku Dietetyka III roku pod opieką mgr Ewy Grabarczyk – Szewczyk przeprowadzili warsztaty dietetyczne z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Kleczewie.
Wykonali  pomiar składu masy ciała wśród 50 uczniów  : zawartość tkanki mięśniowej, tkanki tłuszczowej, tkanki wisceralnej, wody, masy kości. Określali także wiek metaboliczny pacjenta, BMI oraz całkowitą przemianę materii.
Doradzali jak należy komponować codzienny jadłospis, w jakie produkty powinna być bogata dieta zimą.
Udzielali indywidualnych porad dietetycznych, zwracali  uwagę na obecność ukrytych węglowodanów prostych i tłuszczów w produktach. Zachęcali także uczniów do aktywności fizycznej.

Ewa Grabarczyk - Szewczyk