Środa, 26 czerwca 2024

Podaj Dalej Kawałek Siebie - Profesjonalny i Innowacyjny Wolontariat

Podaj Dalej Kawałek Siebie- Profesjonalny i Innowacyjny Wolontariat to zadanie realizowane przez Fundację Im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.

Projekt ma na celu innowacyjne i profesjonalne przygotowanie do pracy z podopiecznymi nowej grupy wolontariuszy
w różnym wieku. Teoretyczne części szkoleń będą prowadzone z wykorzystaniem platformy e-learningowej. Praktyczne szkolenia będą odbywały się w CENTRUM POŁUDNIOWA- siedzibie fundacji.

Uczestnicy szkoleń zapoznają się na początku z zagadnieniami związanymi z pracą wolontariusza, zasadami BHP
oraz przejdą szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zaliczeniu testów sprawdzających zdobyte przez nich wiedzę i umiejętności przejdą do następnego etapu, w którym już sami, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i predyspozycjami będą mogli wybrać tematykę kolejnych szkoleń. Do wyboru będą m.in. zajęcia:  „Wsparcie i praca z dziećmi oraz młodzieżą o różnej dysfunkcji” oraz „Techniki pomagania i asystowanie osobie niepełnosprawnej.”
Fundacja zaprasza na szkolenia osoby w różnym wieku, również z niepełnosprawnością ruchową, które chcą zdobyć cenne doświadczenie, podzielić się swoimi zainteresowaniami, lubią zdobywać wiedzę w szybki i efektywny sposób, chcą pomagać innym i zrobić jednocześnie coś dla siebie.

Zgłoszenia przyjmowane są w siedzibie Fundacji Im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ przy ulicy Południowej
2A w Koninie oraz pod numerem telefonu: 63 211 22 19
Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
www.kawaleksiebie.org.pl
www.podajdalej.org.pl